30.01.2026, 11:35 | czytano: 1795

Biegówki przy samym lodowisku. Wreszcie ruszyła śnieżna trasa na Kole (zdjęcia)

zdj. Maciej Gębacz
NOWY TARG. Nie bez problemów wreszcie udało się przygotować trasę narciarstwa biegowego przy Miejskiej Hali Lodowej. To dobra wiadomość dla tych, którzy chcą potrenować blisko centrum, do późnych godzin i bez konieczności wyjazdu w wyższe partie gór.
Mimo kapryśnej aury, awarii ratraka i dzięki pracy armatek, udało się przygotować 400-metrową pętlę. Trasa zadowoli zarówno tradycjonalistów, jak i zwolenników bardziej dynamicznej jazdy. Obsługa przygotowała dwa tory do stylu klasycznego i szeroki pas przeznaczony do techniki łyżwowej.
Wielkim atutem "Koła" jest oświetlenie. Dzięki niemu z uroków zimy skorzystamy nawet po pracy czy szkole - trasa pozostaje otwarta aż do godziny 21:00.

Trasa czynna jest codziennie od 8:00 do 21:00. Wstęp jest całkowicie bezpłatny. Biegacze mogą korzystać z toalet i szatni znajdujących się w budynku lodowiska.

Na trasę wejdziemy wyłącznie główną bramą od strony Miejskiej Hali Lodowej (ul. Parkowa 14). Wejścia od strony parku pozostaną zamknięte.

A jak wyglądają pozostałe szlaki narciarskie w stolicy Podhala, warto zajrzeć na stronę " www.biegowki.nowytarg.pl/", gdzie są aktualne raporty pogodowe i opisy tras.

Planujecie wieczorny trening na biegówkach, czy wolicie inne zimowe sporty? Dajcie znać, jak oceniacie przygotowanie trasy na "Kole"!
fi/
Może Cię zainteresować
komentarze
zdrowie30.01.2026, 23:32
Warunki super siniegu tyle ze do maja bedziemy korzysta? z pięknej trasy zapraszam
Sąsiadka30.01.2026, 19:10
Szymczyk może otrąbić swoj spózniony sukces, jeden z niewielu...
biegacz30.01.2026, 15:47
Zwlekali tyle dni. A teraz tradycyjnie przyjdą roztopy :)
wójt30.01.2026, 13:32
jak mam biegać jak granty na lodowisku i wejście zagrodzone
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl